Ticaret Bakanlığından Destek İster Misiniz?

Madenciliğin ülkelerin kalkınmasına etkisinin ve fuarların sektör ticaretine katkılarının bilinciyle Tüyap Tüm Fuarcılık olarak Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı işbirliğiyle 2004 yılından bu yana düzenlediğimiz, Türkiye’nin maden sektöründeki en büyük ve en kapsamlı organizasyonu Maden Türkiye Fuarı, 2020 yılında Ticaret Bakanlığı’mızın İhracata Katkı Sağlayan Sektörel Nitelikli Yurtiçi Fuarlar Desteği kapsamına alındı. Destek kapsamına alınmasında madencilik sektörünün 2019 yılında diğer sektörlere ham madde üretmesiyle oluşturduğu 40 milyar dolarlık değerin yanı sıra gerçekleştirdiği 4.3 milyar dolarlık ihracatın da etkisi bulunmaktadır. 
 
Ticaret Bakanlığı destek kapsamında fuarımız katılımcılarına yer kirası ve stand masraflarının yarısını geri ödemektedir. Bu destekten yararlanmak için üretici olmak veya bir üreticiyle pazarlama sözleşmesine sahip olmak yeterlidir. Bu destekle ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz Ticaret Bakanlığı’nın Maden Türkiye 2020 fuarı için görevlendirdiği İMMİB, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birliği ile irtibata geçebilir veya bakanlığın desteklerle ilgili platformu kolaydestek web sitesini ziyaret edebilirsiniz. (https://kolaydestek.gov.tr/destekler/5/52)
 
Dünya genelinde 197 ülkede kullanılan Türk madeninin gün yüzüne çıkarılmasını sağlayanların fuarı Maden Türkiye, katılımcı ve ziyaretçilerine bir yandan yeni pazarlara ulaşma fırsatı sunarken bir yandan da mevcut pazarlarında derinleşme imkânı vermektedir. Sektörün değişimine ve gelişimine katkı sağlayan fuar, düzenli bir büyüme göstermekte ve sektörün de büyümesi için elverişli bir platform oluşturmaktadır. Sizler de Ticaret Bakanlığı’nın desteğinden yararlanarak 10-13 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek Maden Türkiye Fuarı’nda yer almak isterseniz aşağıdaki Standlı Katılım Formu’nu doldurabilirsiniz. 
 
STAND İLE KATILIM FORMUNU DOLDURUN
       

 
BASIN BÜLTENLERİ SAYFASINA GERİ DÖN